جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
پروتز سینه اشکی چیست

پروتز سینه اشکی برای چه کسانی مناسب است ؟مزایا و معایب

سینه‌ها اولین عامل در ایجاد ظاهر طبیعی در بدن بانوان هستند. گاهی سینه‌ها بسیار کوچک‌تر از حد معمول بوده یا اینکه اندازه‌های آن‌ها با یکدیگر نامساوی است. ممکن است سینه‌ها به دلایل مختلف شل و افتاده شده باشند. حتی بیماری‌هایی مانند سرطان سینه می‌تواند منجر به تخلیه یک یا هر دو سینه شود. پروتز راهی برای بازگرداندن زیبایی از دست رفته بوده که مدل اشکی آن امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. پروتز سینه اشکی موضوع جذابی است که در این مقاله به آن پرداخته شده است.

پروتز سینه اشکی چیست؟

پروتزها از نظر مدل به دو نوع اشکی و گرد تقسیم بندی می‌شوند. پروتز سینه اشکی یکی از مدل‌های بسیار محبوب و رایج بوده که برای بانوان در سنین مختلف قابل استفاده است. فرم پروتز اشکی که به آن پروتز آناتومیک یا پروتز قطره اشکی هم گفته می‌شود از نوک سینه به سمت استخوان‌های بالایی سینه به تدریج با شیب ملایم تغییر می‌یابد که ظاهری شبیه قطره اشک ایجاد می‌کند در نتیجه قسمت پایینی برجسته‌تر از بالا است.

از آنجایی که فرم ایجاد شده توسط پروتز سینه اشکی بسیار طبیعی و شبیه به بافت واقعی سینه‌ها است انتخاب نخست بسیاری از بانوان است. پروتز اشکی شکل نیاز به برش در سینه داشته تا بتوان ایمپلنت را درون بافت ماهیچه‌ها جای داد. پروتز جایگذاری شده در سینه باید طوری باشد که جا به جا نشده و در محل خود تکان نخورد بنابراین بسیار مهم است توسط بهترین جراح پروتز سینه، این عمل انجام شود.

تفاوت پروتز سینه اشکی با مدل گرد

تفاوت پروتز سینه اشکی با مدل گرد
پروتز سینه گرد همانطور که از نام آن پیداست، حالتی دایره‌ای شکل داشته که همه قسمت‌های آن برجسته است. در پروتزهای اشکی، برجستگی از بالا به پایین به تدریج زیادتر می‌شود طوریکه قسمت پایینی درشت‌تر، گردتر و بزرگ‌تر از قسمت‌های بالایی است. پروتز سینه اشکی برای افرادی که خواهان داشتن سینه‌های طبیعی با ظاهر نرمال هستند مناسب است اما اگر فردی خواهان سینه‌ای بزرگ و برآمده باشد بهتر است متقاضی کاشت مدل گرد باشد.

بیشتر بخوانید : انواع سایز پروتز سینه و نحوه انتخاب بهترین سایز

جنس پروتز سینه اشکی

پروتزها از جنس سیلیکون و آب نمک (سالین) هستند. البته نوعی دیگری از سیلیکون‌ها وجود دارند که بافتی متراکم داشته که باعث به وجود آمدن مدل پروتز سینه ثابت می‌شوند.‌ برای سینه‌های اشکی شکل عموما از سیلیکون استفاده می‌شود که مشابه ژل چسبنده هستند. سیلیکون ماده‌ای طبیعی موجود در بدن است که استفاده از متریال سیلیکون در ساخت پروتز باعث به وجود آمدن بافتی شبیه به سینه انسان می‌شود.

سیلیکون‌ها امنیت و زیبایی ایجاد کرده که بافت داخلی آن بسیار نرم و انعطاف پذیر است. منعطف بودن جنس پروتز اشکی مانع از موج دار شدن آن شده که ظاهری طبیعی ایجاد می‌کند. پروتزهای سینه اشکی سیلیکونی نیاز به معاینه دوره‌ای داشته که هر چند سال یک بار می‌بایست MRI انجام شود. اگر از آب نمک استریل شده در پروتز سینه اشکی استفاده شود احتمال خالی شدن پروتز به علت پارگی وجود دارد. پروتز سینه سالینی نسبت به نوع سیلیکونی نیاز به چکاپ دوره‌ای کمتری دارد.

ماندگاری پروتز سینه اشکی

ماندگاری پروتز سینه اشکی
پروتز سینه اشکی
چقدر ماندگاری دارد؟ پس از جراحی پروتز سینه از سوی پزشک معالج نکاتی گفته خواهد شد که منجر به کوتاه‌تر شدن دوره نقاهت و افزایش طول عمر پروتز در بدن می‌شود. یکی از هدف‌های مراقبت، جلوگیری از جا به جایی و چرخش پروتز سینه است در غیر این صورت نیازمند جراحی مجدد خواهد بود. پروتز‌های سینه ماندگاری مشخصی در حد چند سال دارند اما ممکن است به دلایل مختلف پاره یا فرسوده شوند. به طور کلی ماندگاری پروتزهای اشکی شکل حدودا بین 10 تا 25 سال است.

پروتز سینه اشکی برای چه کسانی مناسب است؟

قرار دادن پروتز در سینه به دلایل مختلفی می‌تواند انجام شود. اگر سینه‌ها دفرمه یا به حالت قیفی و مادرزادی باشند توصیه می‌شود از پروتز سینه اشکی استفاده شود. همچنین به دلیل برداشتن یک یا دو سینه با جراحی ماستکتومی، سینه‌ها نیاز به اصلاح دارند که پروتزهای اشکی گزینه مناسبی هستند.

همیشه هم کاشت پروتز به دلیل بیماری و یا مسائل ژنتیکی نیست بلکه می‌تواند جنبه زیبایی داشته باشد. بانوانی که تیپ بدنی ریزه اندام دارند می‌توانند به کمک جراحی سینه، سایز آن را افزایش دهند که مدل اشکی انتخاب بسیاری از افراد است. به طور کلی پروتزهای سینه اشکی برای بانوان 22 سال به بالا که دنبال نتایج ظریف هستند انتخاب بهتر و مناسب‌تری است.

پروتز سینه اشکی برای چه کسانی مناسب است
معایب پروتز سینه اشکی

پروتز سینه اشکی ظاهر فوق‌العاده‌ای به زنان می‌دهد که مد روز است. پروتز قطره اشکی دارای شیب بوده که خطر چرخش پروتز را افزایش می‌دهد. اگر پروتز بچرخد به دلیل ناهمسان بودن شکل بالا و پایین، شکل و ظاهر سینه تغییر کرده و نیاز به اصلاح و جراحی مجدد دارد. از سویی دیگر پروتز مدل اشکی هزینه بیشتری نسبت به پروتز سالینی داشته و نیاز به برش بزرگتری دارد در نتیجه زمان بهبودی آن طولانی‌تر است.

هزینه پروتز سینه اشکی

عوامل متعددی وجود دارند که در هزینه نهایی پروتز سینه اشکی تاثیر می‌گذارند. پروتز سینه اشکی در برندهای مختلفی موجود است که توسط کشورهای مختلف ساخته شده است. سایز پروتز نیز در قیمت تاثیر می‌گذارد که هرچقدر بزرگ‌تر باشد قطعا قیمت بالاتری خواهد داشت. کیفیت کلینیک زیبایی و دستمزد جراح نیز از عوامل دیگری هستند که در قیمت پروتز سینه تاثیر می‌گذارند. عمل پروتز اشکی دکتر علی کربلایی خانی با قیمت مناسب و کیفیت بی‌نظیر انجام می‌شود که بسیاری از افراد تاکنون توسط وی عمل و مداوا شده‌اند.

هزینه پروتز سینه اشکی

عمل پروتز سینه اشکی با دکتر کربلایی خانی

پروتز سینه از نوع اشکی یک جایگزین طبیعی برای سینه‌های افتاده و یا خالی شده به شمار می‌آید. جراحی سینه با پروتز اشکی بسیار حساس است که نیاز است توسط متخصصی با تجربه انجام شود. در صورت خوب بودن نتایج، فرد درد کمتری را احساس کرده و دچار عوارض جانبی نخواهد شد بنابراین یافتن جراح سینه با سابقه و حرفه‌ای مهم است.

دکتر علی کربلایی خانی بهترین جراح پلاستیک و زیبایی بوده که تاکنون عمل‌های متعددی را در حوزه پروتز سینه انجام داده است. هزینه عمل پروتز سینه اشکی توسط دکتر کربلایی خانی بسیار مناسب بوده که جراحی با دقت بسیار بالا و با مهارت کامل در دو کلینیک کرج و تهران انجام می‌شود.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *