جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لیفت ران

یکی از جراحی های که به هدف زیبایی بیشتر اندام به خصوص در خانم ها که بنا به دلایل مختلفی از جمله بارداری و زایمان که ایجاد می شود، جراحی لیفت ران است که موجب بهبودی شکل طاهری آن می شود. در طی این عمل جراحی می توان به نتایج مثبتی دست یافت.

لیفت ران چیست؟

یک نوع جراحی پلاستیک و زیبایی محسوب می شود و هم چنین لیفت ران روشی است که شامل برداشتن پوست و چربی اضافی از ران یا قسمت داخلی ران است. این روش کانتورینگ بدن اغلب پس از کاهش وزن قابل ملاحظه یا چاقی یا در افرادی که رژیم غذایی و ورزش در کاهش بافت اضافی ران فوقانی خود موفق نبوده اند، مطلوب است. لیپوساکشن ممکن است به عنوان مکمل اصلاح مجدد ران داخلی استفاده شود. اگر متعهد به حفظ سبک زندگی سالم و وزن متوسط ​​هستید، لیفت ران می تواند به شما کمک کند تا خطوط جوانی ران مورد نظر خود را بازیابید.

چه زمانی لیفت ران مناسب است؟

 • اگر می خواهید ران های شما کانتور بهتر و متناسب تری داشته و از حالت ظاهری محکم تری برخوردار باشند.
 • اگر تحت عمل جراحی چاقی یا کاهش وزن گسترده قرار گرفته اید.
 • اگر از شلی و شل شدن پوست ران خود ناراحت هستید.
 • اگر به دلیل سنگینی ران ها در جا انداختن در لباس مشکل دارید.
 • بدن شما خوش فرم تر و متناسب تر به نظر می رسد.
 • ران های شما محکم تر و جوان تر، با ظاهری منحنی شکل خواهد بود.
 • عمل کشیدن پوست ران پا برای چه کسانی مناسب است؟

موارد زیر برخی از دلایل متداول این است که ممکن است بخواهید لیفت ران را در نظر بگیرید:

 • اثرات پیری منجر به افتادگی، سلولیت و شل شدن پوست در ران شما شده است.
 • شما در یک برنامه کاهش وزن موفق شده اید و اکنون آرزو دارید ران ها و پاهایی خوش فرم داشته باشید که نشان دهنده شکل متناسب و متناسب شما باشد.
 • لباس به دلیل سنگینی ران شما مناسب نیست.
 • ران ها باعث می شوند احساس خودآگاهی داشته باشید و می خواهید اعتماد به نفس خود را در مورد بدن خود بازگردانید.
 • اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید، نگرش مثبت و انتظارات واقع بینانه دارید، به احتمال زیاد نامزد خوبی برای این روش هستید.

برای انجام لیفتینگ ران چه آمادگی های لازم است؟

 1. معاینه بدنی
 2. سابقه پزشکی کامل و بحث و گفتگو با جراح به شما در تعیین مناسب ترین حالت لیفت داخلی یا جانبی ران کمک می کند یا از لیفت پایین تنه بهره مند خواهید شد. شما باید برای انجام این عمل در مورد سابقه پزشکی کامل خود به مشاوره مراجعه کنید. این شامل اطلاعاتی در مورد:
 • جراحی های قبلی
 • شرایط پزشکی گذشته و حال
 • آلرژی و داروهای فعلی
 • برنامه درمانی
 • بر اساس اهداف، ویژگی های جسمی و آموزش و تجربه جراح، جراح توصیه ها و اطلاعات را با شما به اشتراک می گذارد، از جمله:
  • رویکردی برای جراحی شما، از جمله نوع روش یا ترکیبی از روش ها
  • نتایجی که می توانید پیش بینی کنید.
  • سرمایه گذاری مالی شما در این روش
  • خطرات و عوارض مرتبط
  • گزینه هایی برای بیهوشی و محل جراحی.
  • آنچه برای آماده سازی برای جراحی خود نیاز دارید.
  • آنچه انتظار دارید پس از جراحی تجربه کنید.
  • عکس های قبل و بعد از موارد مشابه خود را مشاهده کنید و هر گونه سوالی یا ابهامی داشتید از وی بپرسید.

 

 


برای تسریع در بهبودی، ۶ هفته قبل از انجام جراحی، سیگار را ترک کنید.
از مصرف آسپرین، برخی داروهای ضد التهاب و برخی داروهای گیاهی که می توانند باعث افزایش خونریزی شوند، خودداری کنید.
صرف نظر از نوع جراحی که باید انجام شود، مصرف آب فراوان قبل و بعد از جراحی برای بهبودی سالم بسیار مهم است.
جراح شما اطمینان می یابد که شما یک وزن ثابت را برای مدت زمان قابل توجهی حفظ کرده اید، زیرا افزایش وزن می تواند اثرات لیفت ران را به خطر بیندازد.


لیفت ران چگونه انجام می شود؟

متخصصین و جراحان متبحر در حین انجام جراحی لیفت ران تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا با حداقل میزان برش در ناحیه کشاله ران این عمل را به اتمام برسانند. این جراحی با تکنیک مناسبی به روش برش T شکل انجام می شود.

به طور کلی برشی در ناحیه کشاله ران ایجاد می شود و هرگونه چربی و پوست اضافی در امتداد جنبه داخلی ران بریده می شود. لیپوساکشن بسته به نیازهای فردی شما ممکن است همراه با لیفت داخلی ران نباشد. ناحیه از کشاله ران تا زانو مجدداً اصلاح شده و روش برای ران دیگر تکرار می شود. اگر یک بخش قابل توجهی از بافت برداشته شود، در آن صورت عمل جراحی لیفت کامل ران نامیده می شود.

لیفت ران (جانبی) این یک روش پیچیده تر است، که معمولاً شامل تغییر باسن و هم چنین ران های خارجی و برداشتن بافت بیشتر است. جای زخم گسترده تر است و پوست پس از جراحی کشش کمتری خواهد داشت.

در روز جراحی لیفت ران چه انتظاری دارید؟

جراحی شما ممکن است در یک بیمارستان معتبر، مرکز سرپایی مستقل یا مجموعه جراحی مستقر انجام شود. انجام اکثر مراحل لیفت ران حداقل دو تا سه ساعت طول می کشد اما در برخی موارد نادر ممکن است مدت زمان بیشتری صرف شود.

بهتر است بدانید که داروها برای راحتی شما در طی روش جراحی تجویز می شوند.

از بیهوشی عمومی معمولاً در طی جراحی استفاده می شود، اگرچه ممکن است در برخی موارد بی حسی موضعی یا آرام بخشی از طریق ورید مطلوب باشد.

برای ایمنی شما در حین جراحی، از مانیتورهای مختلف برای بررسی قلب، فشار خون، نبض و میزان اکسیژن گردش خون در شما استفاده می شود.

جراح شما برنامه جراحی را که قبل از جراحی با شما صحبت شد دنبال می کند.

پس از اتمام مراحل، شما را به ریکاوری منتقل می کنند و در آنجا تحت نظارت دقیق قرار می گیرید. شما لوله های تخلیه یا همان درن در جای خود خواهید داشت. شما یک لباس فشرده سازی روی نواحی ران خود خواهید داشت. یک پانسمان مخصوص روی محل جراحی قرار می گیرد.

اگر از بیهوشی عمومی استفاده شود، شما یک شب در مرکز برای اطمینان خاطر از سلامتی و بهبودی خواهید ماند و جراح شما پس از بهبودی کافی شما را ترخیص می کند. اگر رویه شما تحت بی حسی موضعی انجام شده باشد، ممکن است اجازه داشته باشید که پس از یک دوره ریکاوری کوتاه مدت به منزل بروید، مگر این که شما و جراح پلاستیک خود برنامه دیگری برای بهبود فوری بعد از عمل داشته باشید.

جراح شما برنامه جراحی را که قبل از جراحی با شما صحبت شد دنبال می کند.

پس از اتمام مراحل، شما را به ریکاوری منتقل می کنند و در آنجا تحت نظارت دقیق قرار می گیرید. شما لوله های تخلیه یا همان درن در جای خود خواهید داشت. شما یک لباس فشرده سازی روی نواحی ران خود خواهید داشت. یک پانسمان مخصوص روی محل جراحی قرار می گیرد.

اگر از بیهوشی عمومی استفاده شود، شما یک شب در مرکز برای اطمینان خاطر از سلامتی و بهبودی خواهید ماند و جراح شما پس از بهبودی کافی شما را ترخیص می کند. اگر رویه شما تحت بی حسی موضعی انجام شده باشد، ممکن است اجازه داشته باشید که پس از یک دوره ریکاوری کوتاه مدت به منزل بروید، مگر این که شما و جراح پلاستیک خود برنامه دیگری برای بهبود فوری بعد از عمل داشته باشید.

کلام آخر

عمل لیفت ران نیز مانند سایر جراحی های دیگر طرفداران ویژه خودش را دارد، به همین دلیل ما توصیه می کنیم اگر دنبال یک پزشک خوب برای انجام این جراحی هستید، به دکتر امیر رضا معتبر مراجعه نمایید.

مراقبت های بعدی و بهبودی پس از عمل

جراح در مورد اینکه چه مدت طول می کشد تا بتوانید به سطح فعالیت و کار طبیعی خود برگردید، صحبت خواهد کرد.

پس از جراحی، شما و همراه تان دستورالعمل های دقیق در مورد مراقبت های پس از جراحی خود را دریافت می کنید، از جمله اطلاعاتی در مورد:

تخلیه منظم درن، اگر آن ها قرار داده شده است.

اگرچه کانتورهای صاف و جدید شما بلافاصله پس از جراحی قابل مشاهده خواهد بود، اما یک دوره موقت کبودی، تورم و درد وجود دارد. اگر درد شما شدید یا طولانی است، با پزشک خود تماس بگیرید تا متوجه شوید درد، کبودی و تورم طبیعی است یا نشانه ای از مشکل است.

لازم به ذکر است: مراقبت های بعد از جراحی از اهمیت حیاتی برخوردار است پس کلیه دستورالعمل های مراقبت از بیمار را که توسط جراح ارائه می شود دنبال کنید. این شامل اطلاعات مربوط به پوشیدن لباس های، مراقبت از درن های تخلیه خون آبه ها، مصرف آنتی بیوتیک در صورت تجویز و سطح و نوع فعالیت، جراح هم چنین در مورد علائم طبیعی که تجربه می کنید و علائم احتمالی عوارض، دستورالعمل های دقیق ارائه می دهد.

درک این نکته مهم است که مدت زمان لازم برای بهبودی در افراد بسیار متفاوت است.

دو هفته اول

در طی ۱۰ تا ۱۴روز اول فقط باید به فعالیت های سبک بپردازید.

این یک دوره بحرانی برای بهبود است و شما باید مراقب علائم عفونت یا عدم التیام باشید و سریعاً این موارد را به پزشک خود گزارش دهید.

راه رفتن، نشستن و خم شدن باعث ایجاد فشار در قسمت های بخیه زده می شود، بنابراین باید حرکات دقیق و صحیحی انجام دهید.

اگر شخصی در چند روز اول بهبودی در کنارتان باشد تا در انجام برخی کار های اولیه به شما کمک کند، مفید خواهد بود.

هفته های ۲ تا ۸

برای بهینه سازی کانتور زدن ران ها ممکن است لازم باشد لباس فشرده سازی را در ماه اول بپوشید.

تورم باید طی سه تا پنج هفته فروکش کند.

ممکن است بعد از دو تا سه هفته اول که این فعالیت ها باعث درد نشوند، رانندگی و پیاده روی را برای ورزش از سر بگیرید.

به مدت شش تا هشت هفته از حرکت سنگین و دویدن پرهیز کنید.

نتایج چه مدت طول می کشد؟
اگر وزن ثابت، سبک زندگی سالم و برنامه تناسب اندام را حفظ کنید، نتایج شما طولانی مدت خواهد بود.

با جراح زیبایی پلاستیک خود ارتباط خوبی برقرار کنید

برای ایمنی و هم چنین زیبا ترین و سالم ترین نتیجه، مهم است که در زمان های تعیین شده و هر زمان که تغییراتی در ران خود مشاهده کردید، برای ارزیابی پیگیری به مطب جراح پلاستیک خود مراجعه کنید. در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی از تماس با جراح خود دریغ نکنید.

هزینه جراحی لیفت ران چقدر است؟

هزینه لیفت ران از یک پزشک به پزشک دیگر و از یک منطقه جغرافیایی به منطقه دیگر متفاوت است. از آنجا که لیفت ران یک جراحی زیبایی انتخابی است، بیمه این هزینه ها را پوشش نمی دهد. بسیاری از جراحان برای مقرون به صرفه تر بودن این روش، برنامه های مالی بیمار را ارائه می دهند.

میانگین کشوری هزینه های پزشک در هر روش را مشاهده کنید.

این اعداد فقط هزینه های پزشک / جراح سال گذشته را منعکس می کند و هزینه های مربوط به مرکز جراحی، بیهوشی، آزمایشات پزشکی، نسخه ها، لباس های جراحی یا سایر هزینه های متفرقه مربوط به جراحی را شامل نمی شود.

توصیه می شود جراح خود را براساس کیفیت، آموزش و تجربه انتخاب کنید نه هزینه.

لیفت ران چه عوارضی را در پی دارد؟

خطرات احتمالی عمل لیفت ران عبارت اند از:

خوشبختانه، عوارض قابل توجه ناشی از لیفت ران نادر است. خطرات خاص شما برای جراحی لیفت ران در هنگام مشاوره مورد بحث قرار می گیرد.

همه روش های جراحی تا حدی خطر دارند. برخی از عوارض احتمالی همه جراحی ها عبارت اند از:

 • واکنش نامطلوب به بیهوشی
 • هماتوم یا سروما (تجمع خون یا مایعات در زیر پوست که ممکن است نیاز به برداشتن داشته باشد)
 • عفونت و خونریزی
 • تغییر در احساس
 • جای زخم
 • عکس العمل های آلرژیتیک
 • نتایج نامطلوبی که ممکن است به مراحل اضافی نیاز داشته باشد

 


شما می توانید با پیروی از توصیه ها و دستورالعمل های جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره، چه قبل و چه بعد از جراحی لیفت ران، به حداقل رساندن خطرات خاص کمک کنید.