جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
انواع سایز پروتز سینه

انواع سایز پروتز سینه و نحوه انتخاب بهترین سایز

کاشت سینه به قدری برای بانوان جذاب و هیجان انگیز است که از قبل دنبال کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آن هستند. یکی از مهم‌ترین اتفاق‌ها، انتخاب سایز سینه است. انواع سایز پروتز سینه وجود دارند که به سینه برجستگی داده و باعث برآمده شدن آن در اندازه‌های مختلف می‌شود. کدام سایز برای بانوان مناسب است؟ در انتخاب سایز پروتز چه مسائلی باید در نظر گرفته شوند؟ پاسخ این سوالات را در این مقاله خواهید خواند.

انتخاب میان انواع سایز پروتز سینه

بانوان از نظر قد، هیکل و جثه با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. پروتزهای سینه در دو جنس سیلیکونی و آب نمکی موجود بوده که به شکل قطره اشک یا گرد هستند و در سایزهای مختلفی وجود دارند. در کاشت سینه علاوه بر جنس و مدل می‌توان اندازه را هم انتخاب کرد. سایزهای مختلف پروتز سینه به ظاهر جلوه‌ای متفاوت داده که می‌توان مورد دلخواه را انتخاب کرد.

جراح پلاستیک و زیبایی که قرار است عمل پروتز سینه را انجام دهد از قبل با بیمار به مشورت نشسته و نظر او را جویا می‌شود. انتخاب میان انواع سایز پروتز سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در نهایت مور تایید پزشک و رضایت بیمار قرار خواهند گرفت، از جمله:
انتخاب میان انواع سایز پروتز سینه

وضعیت جسمانی

وضعیت جسمانی در انتخاب انواع سایز پروتز سینه تاثیر می‌گذارد. گاه اندازه سینه‌ها متناسب با سن فرد نبوده یا قفسه سینه کاملا صاف است. در چنین افرادی نمی‌توان از پروتزهای بزرگ استفاده کرد زیرا پوست فرد تحمل کشش بیش از حد و چربی لازم را نداشته که منجر به اختلال در جراحی و بروز عوارض‌های بعدی مانند افتادگی زودهنگام، جا به جایی نامناسب پروتز، موج دار شدن و … می‌شود.

سبک زندگی

در انتخاب انواع سایز سینه، سبک زندگی خانم در نظر گرفته می‌شود. بانوانی که ورزشکار هستند نیاز به سایز مناسبی از پروتز سینه داشته تا مانع از فعالیت‌های جسمانی و ورزشی آن‌ها نشود. برخی از بانوان خواهان سینه‌های بزرگ و فانتزی هستند در واقع زیبایی برای آن‌ها مهم‌تر است که به مسائل و خطرات بعد آن اهمیت نمی‌دهند. طرفدار سینه بزرگ بودن ممکن است بنا به دلایل فانتزی‌های ذهنی، مدل بودن و … باشد. پروتزهای بزرگ‌تر از حد نرمال در آینده موجب افتادگی سینه، درد در کمر و شانه، درد در ناحیه سینه و … می‌شوند.‌

گروه دیگری از بانوان خواهان پروتزی با سایز سازگار با فیزیک بدنی خود بوده تا ظاهری نرمال به وجود آید. عموما در بانوان قد بلند و درشت هیکل از پروتزهای بزرگ‌تر و در بانوان ریز نقش از پروتزهای کوچک‌تر استفاده می‌شود تا ظاهری طبیعی و اندامی موزون شکل گیرد.

موارد مهم در انتخاب انواع سایز سینه

جراحان مهم‌ترین موارد را در انتخاب سایز پروتز سینه در نظر می‌گیرند که عبارتند از:

موارد مهم در انتخاب انواع سایز سینه
وزن پروتز استفاده شده

هرچقدر پروتزها بزرگ‌تر باشند معمولا سنگین‌تر هستند. سایز پروتز با واحد سی سی مشخص می‌شود که توسط پزشک اندازه مناسب تعیین می‌شود. رایج‌ترین سایز پروتز سینه در محدوده 300 تا 500 سی سی قرار دارد. اگر بیمار به انتخاب پروتز بزرگ‌تر اصرار ورزد باید این نکته را در نظر بگیرد که ممکن است بعدها به دلیلی سنگینی زیاد، سینه زود دچار افتادگی شوند. در نظر گرفتن وزن و سایز مناسب باعث بهتر ماندن ایمپلنت‌ها بر روی بدن شده و عوارض ناشی از آن را به حداقل می‌رسانند.

کیفیت پوست فرد

پوست افراد می‌تواند شل یا سفت باشد. پوست‌های سفت تحمل نگهداری پروتزهای بزرگ و سنگین را ندارند و ممکن است در آینده آن را پس بزنند زیرا قدرت کشسانی آن‌ها پایین است. پوست‌ شل می‌تواند ژنتیکی باشد یا به دلیل بارداری و شیردهی شکل گرفته باشد. البته در برخی از افراد با بالا رفتن سن، پوست شل‌تر می‌شود که تحمل نگهداری پروتزهای بزرگ، حجیم و سنگین را ندارد.

ابعاد پستان و سینه

قبل از انجام جراحی پروتز سینه، باید سایز پستان و سینه‌ها اندازه گرفته شوند.‌ پهنا و قاعده سینه در انتخاب سایز مناسب تاثیر می‌گذارند. جهت انتخاب از میان انواع سایز پروتز سینه نقاط زیر اندازه گیری می‌شوند:

  • قطر بالا و پایین سینه
  • بین نقطه گردن و نوک سینه
  • بین وسط ترقوه و نوک پستان
  • بین نوک پستان و چین زیر پستانی

میزان تحمل بافت سینه و اطراف پستان

بافت اطراف سینه از نظر تحمل وزن با یکدیگر متفاوت هستند. هرچقدر بافت کیفیت بهتر و بالاتری داشته باشد قابلیت تحمل وزن‌های بالا و سایز پروتز سینه‌های بزرگ را دارد. بعضی از بافت‌ها کیفیت مطلوب را نداشته که تحمل نگهداری پروتز با سایزهای بالا را ندارند.

بیشتر بخوانید : انواع پروتز سینه | مزایا و معایب انواع پروتز سینه

انواع مختلف سایز پروتز سینه

انواع مختلف سایز پروتز سینهانواع سایز پروتز سینه وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای کاشت سینه استفاده کرد. انواع مختلف سایز پروتز سینه برحسب حجم مایع درون پروتز تعیین می‌شود که بین 250 تا 500 سی سی حجم دارند. البته سایزهای بزرگ‌تری هم وجود ارند اما چندان متداول نبوده و باعث نامطلوب شدن نتیجه عمل می‌شوند. میزان برجستگی و پهنای پایه بسیار مهم است که از همان اول مورد توجه قرار می‌گیرد. به طور کلی سایز پروتزها را می‌توان به کوچک، متوسط و بزرگ دسته بندی کرد.

چگونگی تشخیص سایز پروتز سینه مناسب

برای تشخیص انواع سایز پروتز سینه مناسب برای بدن دو راهکار وجود دارد. اولین راهکار این است که پزشک پروتز درخواستی را به فرد نشان داده که فرد با قرار دادن آن روی سینه، از اندازه پروتز اطمینان حاصل می‌کند. راه دیگر استفاده از دستگاه‌های سه بعدی بوده که با شبیه سازی کردن یک پیش نمایش ایجاد شده که فرد می‌تواند خود را با ایمپلنت جدید تصور کند.‌ همچنین پزشک بیمار را در انتخاب سایز مناسب از نظر زیبایی و تناسب همراهی می‌کند و با توجه به تجربه‌های کسب شده زیباجو را راهنمایی می‌کند.
چگونگی تشخیص سایز پروتز سینه مناسب

بهترین سایز پروتز سینه با دکتر علی کربلایی

دکتر علی کربلایی با سال‌ها تجربه و تخصص توانسته است به بانوان در رسیدن به زیبایی ظاهر و اندام کمک کند. هر بانویی ویژگی‌ها و شرایط بدنی خاصی داشته که نیاز دارد ضمن اطلاع از انواع سایز پروتز سینه، با مشورت گرفتن از پزشک معالج بهترین انتخاب را داشته باشد. دکتر کربلایی خانی اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار داده و به سلیقه زیباجو احترام می‌گذارد تا نتیجه حاصل شده مورد رضایت هر دو طرفین باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *