جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
پروتز سینه مدل گرد

پروتز سینه مدل گرد چیست؟ مزایا و معایب

داشتن سینه‌های خوش فرم باعث ایجاد زیبایی ظاهری در اندام بانوان و افزایش اعتماد به نفس می‌شود. کاشت سینه راهی برای بزرگ‌تر و خوش فرم کردن سینه‌ها بوده که از پروتز استفاده می‌شود. پروتز سینه مدل گرد جزو محبوب‌ترین شکل‌ها بوده که بسیار از بانوان خواهان انجام آن هستند که سینه‌ها را به طرز زیبایی برجسته می‌کند. پروتز سینه گرد توسط جراح در بیمارستان و کلینیک‌های مجهز انجام می‌شود تا زیبایی از دست رفته به بانوان برگردانده شود.

پروتز سینه مدل گرد چیست؟

پروتز سینه مدل گرد فرمی کاملا دایره‌ای شکل داشته که از آن برای پر کردن حجم خالی سینه‌ها استفاده می‌شود. از آنجایی که فرم پروتز گرد در همه قسمت‌ها یکی است جایگذاری آن در درون بافت ماهیچه‌ای سینه ساده است و با چرخش اتفاقی برای آن نخواهد افتاد. پروتزهای گرد دایره‌ای شکل با حجم دادن به سینه‌ها، برجستگی بیشتری ایجاد کرده و اندام بانوان را بهتر جلوه می‌دهند.‌ همچنین پروتز سینه گرد باعث کمتر شدن فاصله بین دو سینه شده که افزایش زیبایی و اعتماد به نفس را به دنبال دارد.

پروتز سینه مدل گرد مناسب چه کسانی است؟

پروتز سینه مدل گرد مناسب چه کسانی است
انتخاب مدل پروتز کاملا سلیقه‌ای بوده که در این میان پزشک نقش راهنما را ایفا می‌کند. دو مدل برای پروتز وجود دارد که یکی از آن‌ها گرد و دیگری قطره اشکی است.‌ پروتز سینه گرد برای افرادی که به دلایل مختلف مانند سرطان، یک یا هر دو سینه‌ آن‌ها خالی شده است مناسب است. افراد سالمی که سینه‌های کوچکی دارند نیز می‌توانند از مزایای پروتز کروی شکل بهره‌مند شوند.

برخی از بانوان به طور مادرزادی دارای سینه‌های کوچک بوده و هم اینکه سینه‌های غیر طبیعی شکل را می‌پسندند که می‌توانند با پروتزهای گرد فرم دلخواه خود را به دست آورند. پروتز سینه گرد ظاهر سینه را برجسته کرده و بافت اطراف سینه را حجم می‌دهد در نتیجه به بانوانی که قصد جراحی اصلاحی یا ترمیمی را دارند پیشنهاد می‌شود.

بیشتر بخوانید : پروتز سینه اشکی برای چه کسانی مناسب است ؟مزایا و معایب

انواع جنس پروتز سینه مدل گرد

انواع جنس پروتز سینه مدل گرد
آب نمک استریل شده (سالین) و سیلیکون جزو موادی هستند که از آن‌ها در ساخت پروتز سینه استفاده می‌شود. انتخاب جنس پروتز سینه به شرایط بیمار نیز بستگی دارد اما عموما کاشت سینه گرد سیلیکونی برای خانم‌هایی که لاغر هستند و بافت سینه کمی دارند مناسب‌تر است. همچنین بانوانی که دارای سینه‌های رو به پایین بوده که افتاده و آویزان نیستند بهتر از است پروتز سینه گرد سیلیکونی استفاده کنند.

شرط مهم دیگر در انتخاب جنس پروتز سینه، سن است. بانوان 22 سال به بالا می‌توانند هر دو جنس سالین و سیلیکون را سفارش دهند اما در خانم های 18 سال به بالا تنها می‌توان از پروتزهای سالینی استفاده کرد. نوع دیگری از پروتزهای سینه گرد وجود دارند که به آن‌ها پروتز سینه ثابت یا کامپوزیت گفته می‌شود. در این پروتز‌ها سیلیکون‌های به کار رفته متراکم‌تر بوده که بافت سفت‌تری به وجود می‌آورند.

به طور کلی در پروتزهای سیلیکونی، ژل به طور یکنواخت پخش شده است که از محلول نمکی ضخیم‌تر بوده در نتیجه پروتزهای گرد سیلیکونی ظاهری طبیعی‌تری نسبت به پروتزهای گرد سالینی دارند. در انتخاب جنس پروتز سینه مدل گرد بهتر است با پزشک مشورت شود زیرا هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند که آَشنایی با آن‌ها باعث تصمیم‌گیری آگاهانه‌تر خواهد شد.

مزایای پروتز سینه مدل گرد

پروتز سینه گرد که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است، مزایای متعددی دارد که عبارتند از:

  • پروتز گرد نسبت به پروتز مدل اشکی ارزان‌تر است زیرا فرمی ساده‌تر دارد.
  • پروتزهای گرد هنگام ایستادن و نشستن، ظاهری جذاب داشته و سینه‌ها را برجسته نشان می‌دهند.
  • پروتزهای کروی شکل به بافت سینه نرمی خاصی می‌دهند.
  • احتمال بروز چین و چروک و موج‌های نامتقارن در پروتز سینه مدل گرد کمتر است.
  • پروتز سینه گرد دارای قطر و اندازه‌های مختلفی است که از آن در تیپ‌های بدنی مختلف استفاده می‌شود.
  • جراحی پروتزهای گرد به دلیل پاره شدن یا به هر علت دیگری راحت‌تر از جراحی پروتزهای اشکی شکل است.
  • پروتز سینه گرد دارای تنوع شکل و اندازه، متناسب با سایز طبیعی سینه و فرم بدن است.

معایب پروتز سینه مدل گرد

معایب پروتز سینه مدل گرد
پروتز سینه مدل گرد، معایبی هم دارد که آشنایی با آن‌ها مهم است. هنگامی که ایمپلنت سینه در ماهیچه‌ها قرار می‌گیرد، به مرور زمان بافت اسکار فیبری در اطراف آن تشکیل می‌شود که یک کپسول ایجاد می‌کند.‌ کپسول ایجاد شده باعث نگهداری ایمپلنت در جای خود شده که گاه به طور غیر عادی منقبض می‌شود. انقباض کپسولی منجر به فشرده شدن ایمپلنت شده که درد مزمن و انحراف در شکل سینه را به دنبال دارد و ممکن است باعث بلندتر شدن پستان روی سینه شود.‌ انقباض کپسولی در پروتز سینه گرد بیشتر اتفاق می‌افتد.

بعضی از بانوان دارای سینه غده‌ای شکل هستند که پروتز سینه مدل گرد قابلیت تغییر چنین سینه‌هایی را ندارد زیرا به اندازه پروتزهای اشکی سفت و محکم نیستند. همچنین قرمزی اطراف سینه و سوزش پس از عمل موقتی بوده که با استراحت، رعایت نکات پس از عمل و مصرف دارو برطرف خواهد شد.

تفاوت پروتز سینه مدل گرد با پروتز سینه قطره اشکی

پروتز سینه به دو شکل گرد و قطره اشکی وجود دارد. در مدل گرد ناهمگونی وجود نداشته در نتیجه با چرخیدن ظاهری نامتقارن ایجاد نمی‌شود در حالیکه در مدل اشکی به دلیل ناهمسان بودن قسمت بالا و پایینی با چرخیدن نیاز به جراحی خواهد بود. از مدل گرد بیشتر به منظور اصلاح سینه‌ها استفاده می‌شود اما مدل اشکی برای افرادی با سینه‌های افتاده یا دفرمه شده مناسب است.

اگر فردی دارای سینه‌های نرم و با شکل اولیه عادی است، پروتز سینه مدل گرد گزینه بهتری به شمار می‌آید اما در افراد با سینه‌های تخت با پوشش نرم توصیه می‌شود از مدل پروتز قطره اشکی استفاده شود. پروتزهای کروی شکل توپرتر بوده که برجستگی بیشتری نسبت به مدل اشکی ایجاد می‌کند.

مراقبت‌های پس از عمل پروتز سینه مدل گرد

پس از جراحی سینه با پروتز گرد، احساس کمی ناراحتی و درد طبیعی است اما فرد می‌تواند به راحتی بنشیند و یا از جای خود بلند شود. پس از عمل پروتز سینه می‌بایست به مدت دو هفته سوتین طبی مخصوص پوشید و پس از این دوره سوتین باید راحتی یا ورزشی باشد. همچنین تا موقعی که پزشک اجازه ندهد نمی‌توان از سوتین سیمی استفاده کرد زیرا باعث دفرمه شدن و آسیب به محل جراحی خواهد شد.

تورم و التهاب ناشی از عمل ممکن است تا دوهفته ادامه دار باشد و تورم باقی مانده نیز همچنان تا 8 هفته بعد باقی بماند. پس از انجام جراحی پروتز سینه گرد، درد وجود دارد اما قابل کنترل است و و بیشتر بیماران می‌توانند پس از یک هفته به سر کار بازگردند.

کلام آخر

میان مدل‌های پروتز سینه، مدل گرد این روزها به شدت مورد استقبال بانوان قرار گرفته است. پروتز سینه مدل گرد یک انتخاب محبوب برای زنان است که خواسته‌های آنان را برآورده می‌سازد. دکتر علی کربلایی خانی، از با تجربه‌ترین جراحان زیبایی و پلاستیک بوده که با آگاهی از نیازهای بیمار بهترین مدل پروتز سینه را انتخاب کرده و عمل را با دقت و مهارت بالا انجام می‌دهد تا بیمار از نتیجه حاصل شده رضایت کامل داشته باشد.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *