جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لیفت پیشانی و ابرو

 بسیاری از افراد به دنبال راهی برای رفع خطوط روی پیشانی و افتادگی ابروهای خود هستند. چین و چروک و افتادگی پوست یک پدیده طبیعی است. بعد از ۳۰ سالگی پوست به طور طبیعی کلاژن خود را از دست می‌دهد. این پروتئین به صافی و شادابی پوست کمک می‌کند.

یکی از روش‌های اصلاح فرم ابرو و پلک لیفت ابرو است. لیفت پیشانی هم یکی از روش‌های موثر در رفع چین و چروک این ناحیه بوده و علاوه بر ایجاد پوستی صاف، ابروها را به سمت بالا می‌کشد. لیفت ابرو و پیشانی یکی از روش‌های مراقبت از پوست بوده که به کلاژن سازی آن کمک می‌کند. این روش در چند سال اخیر بسیار محبوب شده و در سراسر دنیا برای رفع مشکلات این ناحیه از لیفت پیشانی و ابرو استفاده می‌کنند.

لیفت ابرو و پیشانی، راهی مناسب برای رفع چین و چروک 

با بالا رفتن سن چین و چروک در ناحیه پیشانی زیاد می‌شود. خط اخم پررنگ‌تر شده و چهره شخص را عصبانی نشان می‌دهد. شل شدن پوست بر ریزش ابروها تاثیر گذاشته و پلک‌ها را افتاده نشان می‌دهد. تمامی این مشکلات را می‌توان با لیفت از بین برد.

لیفت ابرو یک روش زیبایی بوده که باعث بالا بردن ابروها و کشیدگی در این ناحیه می‌شود. با افزایش سن پوست شل شده و حالت افتاده پیدا می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود صورت خسته‌تر از حد معمول دیده شود. با انجام لیفت ابرو می‌توان به جوانسازی پوست و شادابی صورت کمک کرد. لیفت از طریق روش‌های مختلفی در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. اگر از ظاهر ابروهای خود راضی نیستید یا با افزایش سن افتادگی ابروهایتان بیشتر می‌شود، با پزشک پوست، مو و زیبایی مشاوره داشته تا از طریق لیفتینگ این مشکل را حل کنید.

از طرفی لیفت پیشانی متدی جدید در عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود. متخصص زیبایی با استفاده از روش‌های مختلف لیفتینگ به بهبود وضعیت پوست این ناحیه کمک می‌کند. در این عمل زیبایی پیشانی و ابروها به سمت بالا کشیده می‌شود. کشیدگی در پوست به رفع چین و چروک و خطوط عمیق کمک می‌کند.

در بسیاری از موارد لیفت ابرو و پیشانی با هم انجام می شود، اما هر کدام روش‌های به خصوص خود را دارند. در ادامه مطلب به روش‌های لیفت ابرو و لیفت پیشانی خواهیم پرداخت.

انواع روش لیفت ابرو

 • لیفت ابرو با تزریق بوتاکس
 • لیفت ابرو با تزریق ژل
 • لیفت ابرو با نخ
 • لیفت ابرو با اولتراپی (هایفوتراپی)
 • لیفت ابرو با لیزر درمانی
 • پلاسما غنی از پلاکت (PRP)
 • لیفت ابرو با جراحی

انواع روش لیفت ابرو با جراحی چیست؟

 • لیفت اندوسکوپی ابرو و پیشانی
 • لیفت ابرو و پیشانی کرنال
 • لیفت ابرو از خط رویش مو
 • لیفت ابرو و پیشانی با برش موقت
 •  

جراحی لیفت پیشانی اغلب همراه با لیفت صورت انجام می‌شود تا ظاهری نرم‌تر به صورت ارائه دهد. جراحی پلک (بلفاروپلاستی) نیز ممکن است همزمان با لیفت پیشانی انجام شود، به خصوص اگر بیمار دارای شلی زیاد پوست در پلک بالایی باشد. گاهی اوقات، بیمارانی که معتقدند به جراحی پلک بالایی نیاز دارند، متوجه می‌شوند که لیفت پیشانی اهداف جراحی آنها را بهتر برآورده می‌کند. لذا بیمارانی که جهت جراحی پلک مراجعه می کنند در مورد نیاز به لیفت پیشانی باید معاینه شوند. بیمارانی که طاس هستند، دارای خط موی عقب رفته هستند، یا افرادی که قبلاً جراحی پلک بالایی داشته اند ممکن است کاندیدهای خوبی برای لیفت پیشانی باشند. جراح به سادگی محل برش را تغییر می دهد یا یک عمل محافظه کارانه تر انجام می دهد.

در انواع لیفت پیشانی، ماهیچه‌ها و بافت‌هایی که باعث ایجاد شیار یا افتادگی می‌شوند برداشته می‌شوند یا تغییر می‌دهند تا پیشانی صاف شود، ابروها بالا بروند و خطوط اخم به حداقل برسد. جراح شما ممکن است از روش جراحی مرسوم استفاده کند، که در آن برش درست در پشت خط مو پنهان می‌شود، یا ممکن است از آندوسکوپ استفاده کند، ابزاری برای مشاهده که اجازه می‌دهد این روش با کمترین برش انجام شود. هر دو تکنیک نتایج مشابهی به همراه دارند

اگرچه باید یک یا دو بعد از عمل بلند شوید و راه برید، اما برنامه ریزی کنید که حداقل در هفته اول بعد از جراحی لیفت پیشانی راحت باشید. باید بتوانید ظرف دو روز یا به محض برداشتن باند موهایتان را دوش بگیرید و شامپو بزنید.
اکثر بیماران در عرض یک هفته تا 10 روز به سر کار یا مدرسه باز می گردند. بیماران آندوسکوپی ممکن است حتی زودتر احساس کنند که آماده بازگشت هستند. فعالیت بدنی شدید باید برای چند هفته محدود شود، از جمله دویدن، خم شدن، کارهای سنگین خانه، رابطه جنسی یا هر فعالیتی که فشار خون شما را افزایش می دهد. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض گرما یا آفتاب باید برای چند ماه محدود شود.
بیشتر علائم قابل مشاهده جراحی باید در عرض حدود سه هفته به طور کامل محو شوند. تورم و کبودی جزئی را می توان با آرایش استتار خاص پنهان کرد. ممکن است در ابتدا کمی احساس خستگی و ناامیدی کنید، اما با شروع به ظاهر و احساس بهتر، سطح انرژی شما افزایش می یابد.