هزینه عمل ژنیکوماستی

ژنیکوماستی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های زندگی آقایان است که علاوه بر زیبایی ظاهری و تناسب اندام، در برخی مواقع در روابط زناشویی و روحیه اعتماد به نفس آنها تاثیر گذاشته است. آقایان وقتی برای برطرف کردن این عارضه اقدام می‌کنند، تامین هزینه عمل ژنیکوماستی به مهم‌ترین سؤال و دغدغه ذهنی آنها تبدیل می‌شود. در این مطلب در تلاشیم تا طبق تخصص‌های پزشکان مجرب، به بررسی این ‌موضوع بپردازیم و درباره عوامل تاثیرگذار روی هزینه جراحی ژنیکوماستی در بیمارستان دولتی و خصوصی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

عمل ژنیکوماستی چیست؟

عمل ژنیکوماستی یا کاهش حجم پستان، یک روش جراحی است که با هدف کاهش حجم و اندازه پستان‌ها انجام می‌شود. این عمل به طور معمول برای افرادی که با حجم بزرگ و غیر طبیعی پستان‌ها همراه با درد مواجه هستند، انجام می‌شود. جراحی ژنیکوماستی معمولا یک عمل سرپایی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. این عمل حدود 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد. نتایج عمل ژنیکوماستی معمولا دائمی است. با این حال، در برخی موارد، ممکن است در صورت عدم رعایت نکات مراقبتی ارائه شده توسط پزشک، علائم ژنیکوماستی مجددا ایجاد شود.

قبل از انجام عمل ژنیکوماستی، مشاوره با یک جراح پلاستیک و تخصصی الزامی است تا به شما روش مناسب جراحی و نتایج ممکن را توضیح دهد و بررسی کند که آیا شما برای این عمل مناسب هستید یا خیر. در جلسه مشاوره با دکتر علی کربلایی خانی به طور قطع هزینه عمل ژنیکوماستی شما را برآورد خواهند کرد.

بیشتر بخوانید :ژنیکوماستی چیست+ علائم و درمان ژنیکوماستی

مزایای عمل ژنیکوماستی

مزایای عمل ژنیکوماستی

 • کاهش اندازه و شکل پستان مردانه
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بهبود کیفیت زندگی

عوارض احتمالی عمل ژنیکوماستی

برخی از خطرات و عوارض احتمالی عمل ژنیکوماستی شامل موارد زیر است:

 • عفونت
 • خونریزی
 • کبودی
 • درد و تورم شدید
 • نامتقارن شدن اندازه سینه‌ها
 • ناهمواری پوست
 • حساسیت نوک سینه

در صورت تصمیم به انجام عمل ژنیکوماستی، مهم است که با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش درمان را با کمترین عوارض احتمالی به شما پیشنهاد کند.

عوارض احتمالی عمل ژنیکوماستی

عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل ژنیکوماستی

هزینه عمل ژنیکوماستی ممکن است بستگی به عوامل متعددی کاهش یا افزایش یابد، که از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • منطقه جغرافیایی: هزینه‌های عمل ژنیکوماستی در شهرها و مناطق مختلف کشور متفاوت است. در این بین هزینه‌های عمل در شهرهای بزرگ با امکان درمانی پیشرفته مانند تهران نسبت به دیگر شهرها عموما بیشتر است.
 • شدت ژنیکوماستی: ژنیکوماستی می‌تواند خفیف، متوسط یا شدید باشد. ژنیکوماستی‌های شدید معمولا هزینه بیشتری را به بیمار تحمیل می‌کند.
 • تخصص و تجربه جراح: تجربه و شهرت جراح پلاستیک و ترمیمی تاثیر زیادی بر هزینه عمل دارد. جراحان با تجربه و سوابق بیشتر اغلب هزینه بالاتری برای درمان بیماران مطالبه می‌کنند چرا که به دانش و تخصص خود اطمینان دارند.
 • میزان پیچیدگی عمل: اگر عمل ژنیکوماستی با پیچیدگی‌های اضافی مانند ترمیم پوست بزرگ شده یا جراحی ترمیمی همراه باشد، هزینه‌ها معمولا بیشتر خواهد شد.
 • نوع جراحی ژنیکوماستی: جراحی ژنیکوماستی با دو روش لیپوساکشن و جراحی برشی قابل انجام است. در روش لیپوساکشن، چربی اضافی پستان برداشته می‌شود. اما در روش جراحی برشی، یک برش در زیر سینه ایجاد شده و بافت اضافی پستان برداشته می‌شود.
 • مراکز درمانی: هزینه‌ها در مراکز درمانی مختلف نیز ممکن است متفاوت باشد. مراکز بزرگتر و مجهزتر عموما هزینه‌های بیشتری دارند.
 • هزینه‌های جانبی: هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌های قبل و بعد از عمل مانند آزمایش‌های تشخیصی، داروهای تجویزی، مراقبت‌های پس از عمل و غیره نیز باید مدنظر قرار گیرد.

بنابراین، به دلیل تاثیر عوامل فوق، دشوار است یک عدد دقیق برای هزینه جراحی ژنیکوماستی ارائه داد. بهترین راه برای بدست آوردن اطلاعات دقیق در مورد هزینه عمل ژنیکوماستی، مشاوره با پزشک جراح پلاستیک یا مراجعه به مراکز درمانی مختلف است تا بتوانید به طور دقیق اطلاعات مربوط به هزینه را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید: درمان ژنیکوماستی با دارو بهتر است یا جراحی؟

برآورد هزینه عمل ژنیکوماستی در ایران

برآورد هزینه عمل ژنیکوماستی در ایرانهزینه عمل ژنیکوماستی در ایران ممکن است متفاوت باشد و بستگی به عوامل مختلفی از جمله مکان و شهر، تخصص و تجربه جراح، مراکز درمانی و هزینه‌های جانبی دارد. با این حال، برآورد اولیه هزینه برای انجام عمل ژنیکوماستی در ایران معمولا در محدوده 10 تا 50 میلیون تومان می‌گیرد. این هزینه می‌تواند بسته به عوامل مختلف، متغیر باشد. همچنین، در صورتی که عمل ژنیکوماستی با عمل‌های دیگر مانند لیفتینگ یا ترمیم پوست همراه باشد، هزینه بیشتری در نظر گرفته می‌شود.

به هر حال، برای دقیق‌تر و به‌روزتر بودن هزینه جراحی ژنیکوماستی در ایران، توصیه می‌شود با مراکز درمانی و جراحان پلاستیک مشورت کنید. آنها می‌توانند بر اساس شرایط شما و شدت عارضه، هزینه‌های دقیق‌تری را ارائه دهند. البته در صورتی که شرایط مالی مناسبی ندارید و سطح ژنیکوماستی شما خفیف است، ممکن است بتوانید از روش‌های غیر جراحی، برای درمان این عارضه استفاده کنید.

هزینه عمل ژنیکوماستی در بیمارستان دولتی

هزینه عمل ژنیکوماستی در بیمارستان دولتی به طور قطع نسبت به بیمارستان خصوصی بسیار معقول‌تر و ارزان‌تر است. البته ممکن است با توجه به میزان مهارت و تجربه پزشک، نوع بیمارستان و محل بیمارستان قیمت‌ها افزایش پیدا کند. البته توجه داشته باشید که سطح خدمات و تجهیزات لازم برای جراحی‌های زیبایی، در بیمارستان دولتی بسیار پایین است. به همین دلیل بهتر است در این مورد با جراح پلاستیک خود مشورت داشته باشید تا بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهد.

آیا هزینه عمل جراحی ژنیکوماستی مشمول بیمه می‌شود؟

در پاسخ در این رابطه باید گفت که عمل ژنیکوماستی یک نوع جراحی زیبایی است که هیچ کدام از بیمه‌های درمانی پایه‌ای هزینه آن متقبل نمی‌شوند. هزینه عمل جراحی ژنیکوماستی تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد اما در سال‌های اخیر برخی از بیمه‌های تکمیلی برای جراحی ژنیکوماستی سقف تعهد پوشش تا 30 میلیون تومان را لحاظ کرده‌اند.

جمع‌بندی

تکنیک های متفاوت و پیچیده به کار رفته جهت انجام عمل ژنیکوماستی در گریدهای مختلف 1،2،3،4 باعث شده است تا هزینه عمل ژنیکوماستی نیز متفاوت باشد. ‏پس به طور کلی هزینه عمل زیبایی ژنیکوماستی به روش جراحی، محل برش، تضمین دائمی بودن عمل و کیفیت کار انجام شده بستگی دارد. اگر به دنبال کسب نتیجه مطلوب در این روش جراحی پلاستیک خود هستید، ملاک شما برای انتخاب تیم جراحی تنها هزینه‌های پایین عمل نباشد چرا که صدمات جبران ناپذیری به دنبال خواهد شد.

دکتر علی کربلایی خانی در دو کلینیک تهران و کرج فعالیت کرده که مراجعه کنندگان می‌توانند با دریافت وقت از حضور وی بهره‌مند شده و با خیالی آسوده سینه‌های خود را برای بازسازی و ایجاد زیبایی بیشتر به دستان معجزه‌گر وی بسپارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *