جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

پروتز سینه سايز 85 | یک انتخاب مناسب برای زنان با سینه‌های کوچک!

استفاده از پروتز سینه راهی برای برجسته کردن سینه‌ها بوده که در سایزهای مختلف وجود دارد. تنوع در سایزها باعث هیجان‌زدگی بانوان شده که گاهی ممکن است دست به انتخاب نادرستی بزنند. پروتز سینه سایز 85 یکی از محبو‌ب‌ترین سایزها بوده که بسیاری از بانوان متقاضی کاشت آن هستند. در این قسمت از سایت دکتر علی کربلایی خانی بیشتر با پروتز سینه سايز 85 آشنا خواهیم شد.

پروتز سینه چیست؟

پروتز نوعی سازه مصنوعی بوده که از آن برای بازسازی بخشی از بدن استفاده می‌شود. سینه‌های بانوان به طور طبیعی برجسته است اما ممکن است به دلایل مختلفی برآمدگی لازم را نداشته باشند، از جمله:

 • ژنتیک
 • نامتقارن بودن سینه‌ها با یکدیگر
 • تخلیه در اثر بیماری مانند سرطان
 • افتادگی سینه به دلیل کاهش وزن، بارداری، شیردهی و …

به جز عوامل نام برده شده باید نارضایتی بانوان را هم قید کرد. ممکن است خانمی دارای سینه‌هایی با اندازه نرمال بوده اما از سایز آن راضی نباشد و خواهان بزرگ‌تر کردن آن باشد که بیشتر جنبه زیبایی دارد. انواع پروتزهای سینه وجود دارند که از نظر جنس و مدل با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین پروتز در سایزهای مختلفی وجود دارد که پروتز سینه سایز 85  بیشتر غوغا کرده است.

سایز بندی پروتز سینه

سایز بندی پروتز سینهسایز بندی پروتز سینه از 200 آغاز شده و معمولا به 500 سی سی ختم می‌شود. البته نوع دیگری از پروتزها وجود دارد که 105 تا 1050 سی سی ساخته شده‌اند. انتخاب اندازه پروتز سینه به آناتومی فردی و اهداف شخصی برمی‌گردد که پزشک در این میان نقش راهنما را ایفا کرده و درباره مزایا و معایب هر یک از اندازه‌ها با متقاضی زیبایی صحبت خواهد کرد. رایج‌ترین راه برای دریافت اندازه پروتز سینه، استفاده از اندازه سوتین است. سوتین‌ها بر اساس اندازه دور قفسه سینه و برجسته‌ترین قسمت سینه اندازه گیری می‌شوند که نسبت آن دو به یکدیگر اندازه کاپ را معین می‌کند.

برای دانستن سایز سوتین، کافی است دور قفسه سینه به طور کیپ اندازه گرفته شود و آن را گرد کرد. 60 تا 70 برای خانم‌های لاغر، 75 تا 90 برای خانم‌هایی با وزن عادی یا کمی اضافه وزن و 100 به بالا برای بانوان دارای اضافه وزن است. اعداد به دست آمده مربوط به دور قفسه سینه بوده که حتی با جراحی هم تغییر نمی‌کنند در اصل به استخوان بندی و گوشت بالا تنه اشاره دارند. پروتز سینه سایز 85 مفهوم خاصی نداشته و یک اصطلاح عامیانه است.

پستان‌ها همچون سینه می‌توانند درشت یا ریز باشند. اندازه پستان باعث تغییر در سایز کاپ شده که چنین نشان داده می‌شود:

 • AA: سینه بسیار کوچک و تخت
 • A: سینه کوچک
 • B: سینه نرمال
 • C: سینه درشت
 • D: درشت‌تر از کاپ C
 • E=DD: سینه‌های بسیار بزرگ
 • F=DDD: سینه‌های خیلی بزرگ‌تر از کاپ E

جراح پروتز سینهجراح پروتز سینه با در نظر گرفتن دور قفسه سینه و کاپ و همچنین شرایط فیزیکی مراجعه کننده قادر به تشخیص سایز مناسب خواهد بود. موقع درخواست سایز سینه از سوی متقاضی زیبایی ممکن است پزشک جهت کمک به بیمار از سایز قفسه دور سینه و کاپ استفاده کرده یا اینکه بیمار برای رساندن مفاهیم خود از این دو واژه کمک بگیرد.  همچنین بیمار می‌تواند برای اینکه سایز مورد نظر خود را دقیق ارزیابی کند از پزشک بخواهد سایزهای مختلف پروتز را به او نشان دهد تا از نزدیک آن‌ها را بررسی کند.

بیشتر بخوانید : پروتز سینه مدل گرد چیست؟ مزایا و معایب

پروتز سینه سايز 85، یک انتخاب درست یا نادرست؟

بانوان از نظر سایز و هیکل با یکدیگر متفاوت هستند. قد، استخوان بندی، هیکل، جثه و حتی سن از عوامل مهمی هستند که باید در انتخاب سایز در نظر گرفت. هرچند سبک جسمانی و وضعیت فیزیکی بیمار نیز تاثیر مهمی دارند اما ممکن است برخی از بانوان خواهان سینه بزرگ‌تر از حد معمول باشند.

قرار دادن پروتز در درون بافت ماهیچه، نیاز به برش داشته تا بتوان پروتز را درون بدن قرار داد. بافت اطراف سینه باید توانایی نگهداری پروتز را داشته باشند بنابراین میزان کشش پوست بسیار مهم است. افرادی که ریز نقش هستند یا به دلایل مختلف سینه‌های آن‌ها به اندازه کافی رشد نکرده کاندیدای مناسبی برای پروتزهای بزرگ نیستند. شاید بتوان پروتزهای بزرگ و سنگین را درون سینه جاسازی کرد اما عوارض بعدی را هم باید در نظر گرفت.

افتادگی زودهنگام سینه‌ها، موج دار شدن، انقباض کپسولی، جا به جایی پروتز، کمر درد، درد در سینه و … از مواردی هستند که در صورت انتخاب پروتزهای بزرگ ممکن است افراد دارای سینه‌های کوچک یا دارای بافت ضعیف را درگیر کرده که بعدها منجر به پشیمانی شود. بنابراین برای افرادی که لاغر هستند یا سینه‌های کوچکی دارند، پروتز سینه سایز 85 مناسب نیست!

پروتز سینه

انتخاب سایز پروتز سینه را به علی کربلایی خانی بسپارید

دکتر علی کربلایی خانی، جراح پروتز سینه بسیار با تجربه و حاذقی است که تاکنون بانوان زیادی را عمل کرده است. دکتر کربلایی خانی با توجه به مهارت‌های کسب شده و سوابق کاری قادر است بهترین سایز پروتز سینه را برای فرد انتخاب کند. در انتخاب سایز پروتز نظر و سلیقه بیمار نیز در نظر گرفته شده و در نهایت بهترین گزینه ممکن پیشنهاد خواهد شد.

دکتر علی کربلایی خانی در دو کلینیک تهران و کرج فعالیت کرده که مراجعه کنندگان می‌توانند با دریافت وقت از حضور وی بهره‌مند شده و با خیالی آسوده سینه‌های خود را برای بازسازی و ایجاد زیبایی بیشتر به دستان معجزه‌گر وی بسپارند.

مطالب مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *