جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لیفت بازو

جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی یکی از جراحی های پرطرفدار در کانتورینگ یا پیکرتراشی بدن است. در سال ۲۰۱۴ ، انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی شاهد افزایش در تعداد انجام این جراحی بوده است. بازوی زیبا و متناسب، نشان دهنده متناسب بودن بدن است. در جراحی پلاستیک، براکیوپلاستی یا جراحی لیفت بازو جای خود را بیش از پیش باز کرده است و از تکنیک های خوبی در این جراحی استفاده می شود.

در این مقاله قصد داریم به تکنیک های مختلف که برای انجام جراحی لیفت بازو استفاده می شود، بپردازیم. تکنیکی که برای این جراحی به کار می رود متاثر از عوامل مختلفی مانند شرایط بیمار، میزان بافت اضافه بازوها و تناسب بالا تنه فرد و … است.

تکنیک هایی که برای این جراحی به کار می رود شامل ایجاد برش ها در مناطق خاصی است. این برش ها به نحوی ایجاد می شوند که حداقل اسکار ایجاد شود.

هدف اصلی از لیفت بازو

هدف از جراحی لیفت بازو برداشتن پوست و چربی های بالای بازو است. در این جراحی با لیپوساکشن بازو می توان چربی های اضافی را خارج کرده و پوست اضافه را بریده و تا حد نیاز، برش های لازم را ایجاد نمود. میزان کشیدگی پوست بازو و چربی های اضافه می تواند بهترین کمک برای انتخاب تکنیک لیفت بازو باشد. برخی از بیماران ترکیبی از براکیوپلاستی و توراکوپلاستی را تجربه می کنند. برخی نیز همچنین لیفت قسمت بالایی بدن را انجام می دهند تا تناسب بهتری در قسمت بالایی بدن ایجاد شود.

آمادگی برای جراحی لیفت بازو

شما می توانید هفته ها و ماه ها قبل از عمل لیفت بازو آمادگی لازم را کسب نمائید تا نتیجه بهتری از جراحی گرفته شود. اگر سیگار می کشید، ترک سیگار از یک یا دو ماه قبل از عمل می تواند خطر عوارض را تا حد زیادی کاهش دهد.

به عنوان مثال، یک عارضه رایج مربوط به استعمال دخانیات، کند بودن روند بهبودی زخم های ناشی از جراحی است که خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهد. با پزشک خود مشورت کنید تا قبل از عمل جراحی برنامه ای برای ترک سیگار بکشید.

چند هفته قبل از جراحی لیفت بازو، پزشک شما ارزیابی قبل از عمل را برای شما انجام می دهد. آنها با بررسی پرونده پزشکی بیمار مطمئن خواهند شد که بیمار آماده جراحی است. همچنین این زمان بسیار خوبی است که می توانید از پزشک سؤالات خود را بپرسید تا نگرانی های احتمالی برطرف شود.

پزشک با بررسی شرایط بیمار که می توانند برای جراحی خطرآفرین باشند، شروع می کنند.

ارزیابی قبل از عمل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • آزمایشات آزمایشگاهی
  • اشعه ایکس قفسه سینه
  • الکتروکاردیوگرام
  • نسخه ای برای داروهای قبل از عمل
  • تنظیم یا تغییر دوز داروهای مصرفی و مکمل های فعلی


روش لیفت بازو

در روز عمل، پزشک شما با علامت زدن بر روی بازوی شما در جایی که قصد دارد برش ایجاد کند، شروع می کند. روش های مختلفی برای انجام لیفت بازو وجود دارد، اما متداول ترین آنها برش در قسمت داخلی یا عقب بازوهای شماست. گزینه های دیگر شامل برش زیر بغل یا موردی است که از بالای آرنج تا زیر بغل امتداد دارد.

بسته به روش جراحی که پزشک انتخاب کرده است ، بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می گیرد. پزشک شما با دنبال کردن علائمی که بر روی بازوی شما ایجاد کرده است، برش ایجاد می کند و بافت در بازوی شما را تغییر شکل می دهد. آنها سپس پوست شما را به پشت بافت کشیده و زخم جراحی را با بخیه می بندند.

اگر چربی های اضافی وجود داشته باشد، پزشک جراح ممکن است همزمان از لیپوساکشن برای از بین بردن آن چربی استفاده کند. کل زمان جراحی لیفت بازو معمولاً طی سه ساعت انجام می شود.

پس از عمل جراحی، به شخصی احتیاج دارید که شما را به خانه ببرد و یک شب در کنار شما بماند تا مطمئن شود مشکلی ندارید.

جراحی لیفت بازو یکی از جراحی های پلاستیک است که نیازمند تجربه و تبحر بالای جراحی است تا هم بازوها قرینه باشند و به مقدار مناسبی از چربی و بافت ناحیه برداشته شود و هم آسیبی به بافت های زیرین وارد نشود.