جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

رینوپلاستی

بینی یکی از آشکار ترین و توجه برانگیزترین عناصر تشکیل دهنده چهره می باشد که ظاهر آن در ارتباط با دیگر عناصر نظیر چشم ها ، لب ها ، و … تاثیر زیادی در تشکیل چهره ی انسان دارد . بینی از نظر عملکرد نیز نقش بسیار حساسی در تنفس و کنترل شرایط هوای تنفسی دارد . به این صورت که شرایط هوایی که استنشاق میکنیم توسط بینی از نظر رطوبت ، دما و … کنترل ، تعدیل و تصفیه می گردد .اشکالات ظاهری بینی با عیوب داخلی که موجب انسداد راههای هوایی می شود در ارتباط مستقیم می باشد ولی این مسئله در همه افراد وجود ندارد ناهنجاری های بینی میتواند ارثی یا در نتیجه صدمه ناشی از ضربه های وارد شده به بینی باشد و یا به دلیل دیگر .

از نظر ساختاری بینی را می توان به شکل یک هرم تصور نمود که دیواره های بینی اضلاع بیرونی این هرم و سپتوم بینی ( تیغه میانی که بینی را به دو قسمت تقصیم می کند)ستون مرکزی و اصلی هرم بینی ( استخوانهای بیرونی ) و همچنین ستون داخلی – مرکزی (سپتوم)دچار به هم ریختگی و اختلال می شود.
در اینصورت زمانی که تیغه میانی دچار خمیدگی شکستگی و یا انحراف یا تخریب شود می تواند در مسیر تنفسی ایجاد انسداد نماید. بنابراین برای ایجاد تیغه میانی صاف و رفع انسداد راه های هوایی از طریق جراحی غالبا نیاز به ایجاد نمودن ساختار بینی چه از نظر ظاهری و چه از نظر تیغه داخلی بینی می باشد . مراحل انجام عمل جراحی جهت تصحیح یا بهبود ناهنجاری تیغه بینی (سپتو پلاستی ) نامیده میشود که هدف از آن تصحیح ناهنجاریهای سپتوم و رفع عیوب و بهبود انسداد راه های تنفسی میباشد . جراحی زیبایی مربوط میشود به اصلاح شکل ظاهری که به عمل رینوپلاستی معروف است .
هدف از این عمل جراحی اصلاح ناهنجاریهای ظاهری بینی میباشد در عمل جراحی پلاستیک بینی یا همون رینوپلاستی جراح با در نظر گرفتن سایر عناصر تشکیل دهنده چهره هر شخص و با توجه به فاکتورهای علم زیبا شناسی تلاش میکند هماهنگی و تناسب بیشتر را بین بینی و صورت برقرار نماید.

جراحی بینی با تکنیک پیشرفته

در تنظیم برنامه عمل جراحی بینی، با توجه به خصوصیات هر بینی و عوامل کاهنده زیبایی، به اصلاح عیوب آن می‌پردازیم. با این حال، تجسم خلق یک بینی زیبا و تمام عیار غیر منطقی است، زیرا هماهنگی لازم بین بینی و سایر عناصر صورت در نظر گرفته نمی‌شود و نتیجه آن یک بینی غیر متناسب و ناهماهنگ در صورت شخص است. هدف در رینوپلاستی، اصلاحات محدود و خاص در خصوصیات غیر دلخواه بینی و ایجاد هماهنگی و تناسب میان بینی با سایر عناصر صورت است. بنابراین، برای اجتناب از به وجود آوردن یک بینی مصنوعی، بیمار باید در مورد فاکتورهای نامطلوب بینی خود صحبت کند و در ضمن از محدودیت‌های جراحی و روش مطمئن ترین جراحی بینی خود آگاه شود.

علاوه بر این، امکان جراحی کوچک ترمیم  جهت بازبینی و تصحیح نقایص کوچک پس از عمل جراحی رینوپلاستی وجود دارد. این عیوب جزئی در تعداد کمی از بیماران رخ می‌دهند و در مقایسه با ناهنجاری‌ها و عیوب ابتدایی بینی، بسیار ناچیز هستند. با این حال، بازسازی بینی بعد از جراحی کار مشکلی است، زیرا بینی پس از عمل چندین ماه در حال تغییرات است و هرگونه ترمیم و بازبینی به تأخیر می‌افتد.

در صورت نیاز به ترمیم کوچک و مختصر بینی پس از عمل جراحی، هزینه مربوط به بیهوشی و تسهیلات کلینیک بر عهده بیمار است. همچنین، در صورت مراجعه به جراح دیگر، باید هزینه کامل و گاهی بیشتری پرداخت شود. بنابراین، هیچ عمل جراحی زیبایی به طور کامل بی عیب و نقص و تمام عیار نمی‌تواند باشد. احساس رضایت و لذت از نتیجه عمل زمانی حاصل می‌شود که شما فارغ از هر گونه کمال‌گرایی و توجه وسواس‌گونه به عیوب کوچک، به تغییرات مثبت بینی و رفع عیوب قبل از عمل جراحی توجه و تمرکز نمایید.

در صورت وجود وسواس بیش از حد در مورد نتیجه عمل، بهتر است از انجام عمل جراحی بینی منصرف شوید. هر ایراد جزئی پس از عمل جراحی نیاز به عمل ترمیمی مجدد ندارد، زیرا نتایج عمل مجدد معمولاً غیر قابل پیش‌بینی و دارای ریسک بیشتری هستند. همچنین، تضمین قطعی در نتیجه عمل جراحی غیر ممکن است.

پیش‌بینی نتیجه مطلوب از عمل جراحی به عوامل مختلفی نظیر شرایط و نوع پوست و شکل و میزان ناهنجاری‌های بینی قبل از عمل جراحی بستگی دارد. همچنین، تاثیرات ارثی و جنس ساختار استخوانی-غضروفی در نتیجه عمل جراحی دخالت دارد. بنابراین، پس از برخی معاینات و صحبت با شما، تلاش می‌کنیم تا شما را از عقیده واضح و قطعی خود در مورد نتیجه عمل و اینکه عیوب بینی شما تا چه اندازه قابل تصحیح است مطلع کنیم.

جلسه مشاوره و ویزیت در باره عمل بینی


پس از تصمیم گیری نهایی در مورد عمل جراحی برای دقت بیشتر از شما تعدادی عکس گرفته می شود . این عکس ها برای پیگیری های پس از عمل و طراحی برنامه عمل جراحی ضروری می باشد و در ضمن این اجازه را به جراح می دهید که در تهیه نشریات و کتب و مقالات از آنها استفاده نماید . توجه داشته باشید در به وجود آوردن بینی کاملا تطابق با طراحی انجام شده از چهره شما توسط پزشک بعد از عمل هیچگونه تضمینی وجود ندارد بلکه طراحی صرفا برای آگاهی جراح از خواست بیمار و تعیین برنامه عمل جراحی او می باشد .

در جلسه مشاوره ممکن است گالری هایی از عمل های انجام شده به شما نشان داده شود ولی تضمینی نیست عمل شما شبیه آنها شود. چون هر بینی قبل و بعد از عمل خودش را دارد.
در جلسه ویزیت در مورد میزان حق العمل جراحی با شما صحبت خواهد شد و به سوالات شما در این مورد پاسخ داده خواهد شد .