دکتر علی کربلایی خانی

دکتر علی کربلایی خانی

فوق تخصص جراحی ترميمی و دست، جراح پلاستيک

بهترین روش جراحی لاغری

ابدومینوپلاستی

این عمل جراحی که ما حصل آن کوچک کردن شکم و حذف چربی اضافی آن است طی آن چربی وپوست اضافه از بالا وپایین برداشته شده و ظاهر برآمده شکم اصلاح می شود.از نکات مهم قابل ذکر ایجاد اسکارهای وسیع روی پوست بدن است که برای برداشتن وترمیم آنها احتیاج قطعی به جراحی پیدا می شود.وسعت این اسکارها می تواند از یک سمت لگن تا سمت دیگر آن باشد.

این عمل ظاهر شما را بهبود داده و باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود. 

لیپوساکشن

لیپوساکشن یا چربی‌کِشی یه عمل جراحیه که از تکنیک مکش برای برداشتن چربی از بخشهای مخصوص بدن مثل شکم، باسن، ران، بازوها یا گردن استفاده می کنه. از عمل جراحی لیپوساکشن برای فرم دادن به این بخشها هم استفاده میشه. لیپوساکشن به عنوان روشی برای کاهش وزن کلی یا جایگزینی برای کاهش وزن در نظر گرفته نمی شه. اگر اضافه وزن دارید بهتره برای کاهش وزنتون ورزش کنید و رژیم غذایی خودتون رو تغییر بدید.

بهترین دکتر جراحی لاغری

دکتر علی کربلایی خانی یکی از با سابقه ترین و با تجربه ترین جراحان پلاستیک ایران در شهر تهران و میدان ونک هستند.
ایشان دارای رتبه دانشیاری بوده و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی هستند و کلیه دوره های تحصیلی شامل پزشکی عمومی، دانشنامه تخصصی جراحی و فلوشیپ فوق تخصصی را در دانشگاه شهید بهشتی (ملی سابق) گذرانده اند اکنون نیز با ۲۰سال سابقه و با کوله باری از تجربه در خدمت هموطنان عزیز و توریستهای جراحی زیبایی از سایر کشورها و هموطنان عزیز خارج از کشور هستند.

پاسخ گویی سریع در واتس آپ

09037877219
همین حالا پیام دهید

دکتر کربلایی خانی

درباره دکتر کربلایی خانی بیشتر بدانید

دکتر علی کربلایی خانی دارای رتبه دانشیاری بوده و کلیه دوره های تحصیلی شامل پزشکی عمومی، دانشنامه تخصصی جراحی و فلوشیپ فوق تخصصی را در دانشگاه شهید بهشتی (ملی سابق)گذرانده اند اکنون نیز با ۲۰سال سابقه و با کوله باری از تجربه در خدمت هموطنان عزیز و توریستهای جراحی زیبایی از سایر کشورها و هموطنان عزیز خارج از کشور هستند.

برای مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه با ما تماس بگیرید.

ابدومینوپلاستی/مزایا/معایب/هزینه 1403

چه کسی بهترین کاندید برای این عمل جراحی شکم است؟

بهترین کاندید برای این عمل افرادی هستند که شکم های بزرگ و پر چربی دارند که پوست آن آویزان است و با رژیم غذایی یا برنامه منظم ورزشی لاغر نمی شوند ولی در عین حال دیگر قسمت های دیگر بدن آنها متناسب است ، این جراحی به ویژه یرای خانمهایی که حاملگی های متعدد داشته اند وپوست شکمشان دچار کشش شده و از طرفی عضلات شکمشان موقعیت طبیعی خود را از دست داده توصیه می شود ، این عمل جراحی همین طور برای افراد پیری که خاصیت ارتجاعی پوستشان را از دست داده اند ودچارچاقی ولاغریهای مکرر شده اند نیز توصیه می شود.

از طرفی افرادی که تصمیم به کاهش وزن شدید دارند ویا خانمهایی که قصد بار دار شدن دارند نباید از این عمل جراحی استفاده کنند که توجیه آن نیز این است که در طی این عمل جراحی عضلات راست شکم کنار یکدیگر فیکس می شود ولی در طی حاملگی ودر نتیجه رشد جنین این عضلات از هم دور شده وشکم باز به وضعیت قبل از آبدومینوپلاستی بر می گردد.

با استفاده از این عمل جراحی ،افراد می توانند اعتماد به نفس بیشتری نسبت به ظاهر خود پیدا کنند،ولی بهتر است قبل از عمل در مورد توقعاتی که از نتایج این جراحی دارند وهمین طور در مورد نگرانی ها ی حود با جراح مربوطه صحبت کنند تا در مورد این مسائل و نتیجه عمل با هم به توافق مورد نظر برسند.

عوارض و خطرات عمل زیبایی شکم

سالانه هزاران عمل ابدومینوپلاستی موفق در سطح دنیا انجام می شود،خصوصا اگر این عمل توسط یک جراح ماهر وبا تجربه دراین زمینه انجام شود،نتیجه عمل عموما رضایت بخش است .با این وجود همیشه خطرات و عوارض خاصی ممکن است همراه با این جراحی دیده شود.

عوارض نادری مثل درد، کبودی، سفتی و تشکیل لخته های خونی در ناحیه عمل و بی حسی موقت پوست انتهایی محل عمل برای چند هفته ممکن است بوجود بیاید.

جلوی عوارض را می توان با انجام درست و به موقع سفارشات جراح معالج قبل و بعد از عمل و تحرک داشتن بعد از عمل جراحی (در اولین فرصتی که فرد توان راه رفتن دارد) به حداقل و صفر کاهش داد.

در یک ابدومینوپلاستی جزئی فقط پوست بین خط برش پایینی و ناف جدا شده و پایین کشیده می شود ، اضافات آن برداشته شده و مابقی بخیه می شود.

مشاوره رایگان
برای اطلاع از هزینه ها و رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

آماده شدن برای عمل ابدومینوپلاستی

برای اینکه برای جراحی آماده شوید به شما دستور العملهایی داده می شود که این موارد شامل : راهنماییهای لازم در مورد خوراکی ها و نوشیدنی ها ، سیگار کشیدن ، ویتامین ها و داروهایی که مصرف آنها توسط فرد ممنوع است می باشد.

اگر فرد سیگاری است ، سیگار کشیدن باید 1 یا 2 هفته قبل از جراحی و تا 2 هفته بعد از آن کنار گذاشته شود ، اجتناب از برخوردهای طولانی مدت با نور آفتاب  اجتناب از رژیم های سخت و فشرده غذایی خیلی مهم است ، رعایت تمامی این نکات میتواند سرعت ترمیم پوستی را افزایش دهد.

فرد باید از نظر عفونت ها بررسی شود و مراقبت های لازم را در این زمینه داشته باشد ، زیرا این عوامل ، حتی یک سرما خوردگی ساده می تواند باعث به تعویق افتادن زمان عمل جراحی شود.

داشتن یک همراه یا پرستار که در انجام کارهای روزمره بعد ازترخیص به فرد کمک کند ، ضروری است.

برای مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه با ما تماس بگیرید.

تکنیک عمل تامی تاک و ابدومینوپلاستی

عمل آبدومینوپلاستی کامل می تواند 2 تا 5 ساعت طول بکشد ولی عمل ابدومینوپلاستی جزئی که فقط نواحی زیر ناف را تخلیه می کنند ، 1 تا 2 ساعت به طول خواهد انجامید ، پس در هر صورت طول مدت عمل به وسعت عمل جراحی بستگی دارد.در این عمل جراحی یک برش طولی از استخوان لگن یک طرف تا استخوان لگن طرف مقابل ایجاد می شود ، این خط برش بالای ناحیه تناسلی ایجاد می شود و سپس با یک برش گرد در اطراف ناف پوست آزاد شده و در نهایت پوست دیواره شکم در زیر ناحیه خط دنده ها جدا می شود. فلپ پوستی بزرگ از دیواره شکم جدا می شود تا عضلات طولی نمایان شود ، سپس عضلات را به هم نزدیک کرده و در کنار هم توسط بخیه فیکس می کنم ، این مرحله از عمل جراحی باعث باریک شدن کمر می شود وسپس اضافات پوست جدا شده و ما بقی آن به دیواره شکم بخیه می شود ودر نهایت یک محل جدید برای سوراخ ناف تعیین می شود و یک لوله که فضای زیر پوست را به بیرون ارتباط می دهد ، برای خروج ترشحات کار گذاشته می شود.

طول و دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی

طول دوره نقاهت در افراد مختلف ، متفاوت است می تواند بین 2 تا 6 هفته باشد ورزش به ترمیم زودتر پوست خیلی کمک می کند ، ورزش می تواند باعث بر طرف شدن سریع تورم، جلوگیری از تشکیل لخته های خونی و کمک به برگشت توان عادی عضلات شود ولی از ورزش های سنگین تا زمان برگشت به شرایط عادی باید اجتناب کرد.

اسکارها ممکن است در طی 3 تا 6 ماه بعد از عمل بسیار زشت باشند ولی این طبیعی است و انتظار می رود که اسکارها در طی 9 ماه تا 1 سال آینده صاف شوند ، اگر چه ممکن است هیچ وقت برای همیشه کاملا محو نشوند.

مینی ابدومینو پلاستی چیست

معمولا کار برد این روش جراحی بسیار محود بوده و در کسانی انجام می شود که شلی عضلات شکم ندارند و افتادگی مختصر پوست زیر ناف دارند و نیازی به به ترمیم عضلات ندارند من مشاهده کردم این عمل جراحی خبلی نابجا استفاده می شود و بیماران از نتیجه راضی نمی شوند در لیفت کامل شکم مقدار زیادی از پوست زیر ناف و ترکهای بارداری برداشته و عضلات کامل دوخته می شود و این باعث باریک شدن بیشتر کمر می شود.

لیپوساکشن/مزایا/معایب/هزینه 1403

کی باید لیپوساکشن کرد؟

لیپوساکشن وقتی استفاده میشه که رژیم غذایی و ورزش برای برداشتن چربی از بخشای مخصوصی از بدن دیگه جوابگو نیست. لیپوساکشن برای این بخشها استفاده میشه :

 • شکم
 • بازوها
 • باسن
 • قفسه سینه و پشت
 • ران ها
 • گردن

به جز این کاربرد، از لیپوساکشن برای کم کردن اندازه پستان هم استفاده میشه.

زمانی که وزن اضافه می کنید، اندازه و حجم سلول های چربی افزایش پیدا می کنه. در مقابل لیپوساکشن سعی می کنه تعداد سلول های چربی در نواحی خاصی از بدن را کاهش بده. مقدار چربی که از بدن برداشته می شه به ظاهر ناحیه مورد نظر و حجم چربی بستگی داره. تغییر شکل انجام شده معمولا دائمی هست و تا زمانی که وزن شما ثابت باقی بمونه، وجود خواهد داشت.

بعد از لیپوساکشن، پوست بدن خودش رو با بخشایی که این عمل انجام شده منطبق می کنه. اگه پوست شما نازک باشه و خاصیت ارتجاعی خوبی داشته باشه، احتمالا پوست قسمتایی که لیپوساکشن شده ممکنه صاف به نظر برسه. اما اگه پوست شما خاصیت ارتجاعی خوبی نداشته باشه پوست در نواحی درمان ممکنه شل باشه. لیپوساکشن فرورفتگی سلولیت یا سایر بی نظمی های سطح پوستو خوب نمیکنه. همچنین این جراحی نمی تونه نشانه های کشیدگی پوستو از بین ببره. برای اینکه بتونید از لیپوساکشن استفاده کنید، باید سلامت خوبی داشته باشید  و انجام جراحی برای شما عوارضی به همراه نداشته باشه.برخی از شرایط مثل جریان خون محدود، بیماری عروق کرونری، دیابت و سیستم ایمنی ضعیف ممکنه باعث بشه که این جراحی برای شما عوارض داشته باشه.

برای مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه با ما تماس بگیرید.

عوارض لیپوساکشن :

مثل تمام عمل های جراحی، لیپوساکشن هم دارای خطراتی مثل خونریزی و واکنش به مواد بیهوش کننده ست. عوارض احتمالی لیپوساکشن شامل موارد زیر است:

 • بی نظمی در شکل: بعد از انجام جراحی ممکنه پوست شما به صورت ناهموار در بیاید. این موضوع معمولا به خاطر برداشت ناهموار چربی، خاصیت ارتجاعی ضعیف پوست و درمان غیر معمول اتفاق میفته. این تغییرات ممکنه دائمی باشه. در طی فرآیند لیپوساکشن از یک لوله ریز استفاده می شه که ممکنه ظاهر نقطه ای دائمی به پوست بده.
 • تجمع مایعات: این احتمال وجود داره که کیسه هایی که حاوی یه نوع مایع هست زیر پوست تشکیل بشه. شاید لازم باشه این مایع با یک سوزن توسط پزشک بیرون کشیده بشه.
 • بی حسی و کرخت شدن: ممکنه اون قسمت  از بدن که لیپوساکشن انجام میشه برای همیشه یا به صورت موقت بی حس بشه. بعضی وقتا با تحریک موقت عصبای اون قسمت این مشکل برطرف میشه
 • عفونت:  هرچند عفونت پوست خیلی نادره اما این احتمال هم وجود داره. یک عفونت شدید پوستی می تونه حتی زندگی کسی که این عمل رو انجام داده به خطر بندازه.
 • سوراخ داخلی: سوزنی که به صورت عمیق وارد بدن میشه ممکنه باعث پارگی  و سوراخ شدن اندام های داخلی بدن بشه. این موضوع هم ممکنه به جراحی اورژانسی نیاز داشته باشه. البته احتمال بروز این وضعیت خیلی کمه.
 • آمبولی چربی: قطعاتی از چربی سست شده ممکنه بشکنه و در درون رگهای خونی گیر بیفته. این چربی ها می تونه در ریه ها جمع بشه یا اینکه وارد مغز شه. آمبولی چربی به جراحی اورژانسی نیاز داره.
 • مشکلات قلبی و کلیوی: تغییر در سطح مایعات در زمانی که مایع تزریق می شه و سپس مکش صورت می گیره می تونه تهدید کننده زندگی فرد باشه.

خطر عوارض این جراحی اگر پزشک بر روی ناحیه بزرگی کار کند یا اینکه در حین عمل فرآیندهای مختلفی انجام بشه، ممکنه بیشتر هم بشه. حتما در مورد این  خطرات با پزشک خودتون صحبت کنید.

عمل لیپوساکشسن چطوری انچام میشه ؟

قبل از لیپوساکشن، جراح ممکنه نواحی مورد نظر برروی بدن شما را با مواد مخصوص خط بکشه. همچنین عکس قبل و بعد از جراحی نیز برداشته می شه تا با هم مقایسه بشن.  اینکه فرآیند لیپوساکشن چطوری انجام میشه به تکنیک هایی که مورد استفاده قرار می گیره بستگی داره. چندتا از این تکنیکا که بیشتر مورد استفاده قرار میگیره رو با هم میخونیم:

 • لیپوساکشن بادکرده: این روش یکی از شایع ترین انواع لیپوساکشن هست. جراح یک محلول استریل (ترکیبی از آب و نمک)، یک بی حس کننده (لیدوکائین) برای کاهش درد و دارویی که باعث تنگ شدن عروق میشه تزریق می کنه. این مخلوط مایع باعث می شه ناحیه مورد نظر متورم و بعدش سفت بشه.  سپس جراح برش های کوچکی بر روی پوست شما انجام می دهد و یک لوله بسیار نازک به نام کانولا را زیر پوست قرار می دهد. کانولا به یک خلا متصل هست که چربی و مایعاتو از داخل بدن به بیرون میکشه.
 • لیپوساکشن به کمک اولترا سوند: این نوع لیپوساکشن به همراه لیپوساکشن باد کرده استفاده می شه. در طول انجام فرآیند، جراح یک میله فلزی را زیر پوست شما قرار می دهد. این میله فلزی از خودش انرژی اولتراسونیک ساطع می کنه. این انرژی دیواره سلول های چربی رو پاره می کنه و برداشتن چربی راحت تر می شه.
 • لیپوساکشن خود-رو:  این نوع لیپوساکشن از یک کانولا استفاده می کند که با سرعت به جلو و عقب حرکت می کند. این ارتعاش به جراح اجازه می دهد به راحتی چربی بیشتری را از بدن بیمار به بیرون بکشد. این نوع جراحی برخی از اوقات درد و تورم کمتری دارد و به جراح اجازه می دهد با دقت در نواحی کوچک همچون بازو، زانو و مچ پا چربی بیشتری را بردارد.

نتایج لیپوساکشن :

بعد از لیپوساکشن، تورم بعد از ۴ هفته فروکش می کنه. در این زمان، ناحیه درمان شده باید حجم کمتری داشته باشه. در عرض چند ماه، انتظار می ره ناحیه تحت درمان ظاهر لاغرتری داشته باشه. نتایج حاصل از این جراحی تا مدت زمان زیادی باقی می مونه. اگه بعد از انجام لیپوساکشن وزن اضافه کنید، توزیع چربی در بدن ممکنه تغییر کنه. به عنوان مثال صرف نظر از نواحی درمان شده، چربی ممکنه در نواحی شکمی شما تجمع پیدا کنه.

البته علی رغم همه موارد باز هم روشهای بی خطر تر مثل ورزش به همراه رژیم لاغری توصیه میشه.

هزینه جراحی زیبایی شکم در سال 1403 

بهتر است کل هزینه جراحی زیبایی شکم را به 4 جزء تقسیم کنید:

 • دستمزد جراح
 • هزینه دستیار
 • حق الزحمه بیهوشی
 • هزینه های بیمارستان

اگر به دنبال جراحی ابدومینوپلاستی و یا لیپوساکشن هستید و می‌خواهید هزینه عمل جراحی زیبایی شکم را بدانید، می توانید با شماره 09109413182 تماس بگیرید یا فرم زیر را تکمیل کنید.

مشاوره رایگان میخوای؟

شمارتون رو وارد کنید

باهاتون تماس می‌گیریم

ونک، ابتدی ولیعصر، خیابان صانعی، پشت دادگاه خانواده، پلاک ۳۳، ساختمان پزشکان صدف، طبقه سوم شرقی، واحد ۳۰